گفته می‌شود ما انسان‌ها ذهن‌های خلاقی داریم که اغلب در موقعیتی بخصوص شکوفا می‌شود. هر چند این مسئله در تمامی افراد یکسان نیست اما اکثرا برای شکوفا شدن به شرایطی ویژه نیازمندیم. اگر جزء نویسندگان و کپی‌رایترهای جامعه باشید مطمئنا با این مسئله روبرو شده‌اید که برای نوشتن و خلق محتوا هیچ ایده‌ای به ذهن‌تان خطور نمی‌کند. به نوعی؛ سد محکمی روبروی خلاقیت شما قرار گرفته و تمامی افکار مرتبط با محتوا را از ذهن‌تان پاک کرده است. در این مواقع شما می‌توانید کار خود را با نوشتن یک عنوان شروع کنید. زیرا یک عنوان خاص، توانایی روشن‌کردن یک جرقه‌ و از بین بردن سدهای ذهن‌تان را دارد. اما متاسفانه این اتفاق نیز در برخی موارد نتیجه‌بخش نخواهد بود و بجز صفحه‌ای خالی چیزی عایدتان نمی‌شود. درست همینجاست که الگوهای کپی رایتینگ وارد عمل شده و به شما این امکان را می‌دهد تا محتوایی ویژه و فوق‌العاده را خلق کنید.

اگرچه وجود بازاریابی، نام تجاری و تولید محتوا تا حدود زیادی در هر کسب و کاری دیده می‌شود و چیزی ساده به نظر می‌آید اما نکته اینجاست؛ نوشتن از «هیچ چیزی» بسیار دشوار است. تعداد بی‌شماری از هنرمندان و ذهن‌های خلاق به موزهای دیجیتال و واقعی زندگی تکیه می‌کنند تا از آن‌ها در توسعه شاهکارهای خود کمک بگیرند.

به عنوان مثال، نویسندگان وبلاگ‌های دیگر را می‌خوانند و برای اطلاعات مفید با افراد مصاحبه می‌کنند. حتی کارآفرینان براساس موفقیت مدل‌های تجاری که قبلاً دیده‌اند، شرکت‌های جدیدی را راه‌اندازی می‌کنند. وقتی نوبت به بازاریابی دیجیتال و کپی‌رایتینگ می‌رسد، این امکان وجود دارد تا منبعی را به وجود آورید تا تضمین نماید که هرگز زمان صرف‌نظر کردن از ایده‌هایتان فرا نمی‌رسد.

الگوهای کپی رایتینگ نیز تلاش می‌کند تا لیستی از ایده‌ها و بینش‌های مفید را در اختیار شما قرار دهد تا در زمان تحریک ذهن به سراغ استفاده از آن بروید. این روش که به عنوان Scrap File یا Swipe File نیز شناخته می‌شود، توسط خلاقان در سراسر جهان برای غلبه بر هرگونه موانع حرفه‌ای استفاده می‌شود. حال سوال اینجاست چگونه می‌توان از آن برای دریافت الهام بی‌پایان بهره گرفت؟ در ادامه توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

نمونه های کپی رایتینگ

نمونه های کپی رایتینگ

چگونه الگوهای کپی رایتینگ به بازاریابی کمک می کند؟

امروزه روش‌های بازاریابی بسیار زیادی وجود دارد، اما ورودی و دریافتی که از تولید محتوا نصیب شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌شود تقریبا سه برابر بیشتر از تبلیغات خارجی‌ است. اما متاسفانه ارائه مداوم ایده‌های خلاقانه به منظور تبلیغات به هیچ عنوان کار آسانی نیست. الگوهای کپی رایتینگ یکی از ابزارهایی‌ست که ذهن خلاق می‌تواند برای بهبود شانس موفقیت طولانی مدت از آن استفاده نماید.

مطمئنا این سوال به ذهن‌تان خطور کرده که وقتی از الگوهای کپی رایتینگ حرف میزنیم دقیقا منظورمان چیست؟ به زبان ساده، فایل الگوهای کپی رایتینگ یک پوشه دیجیتالی یا فیزیکی است که در آن تمامی ایده‌های بازاریابی خارق‌العاده‌ای که در طول سال‌ها با آن‌ها روبرو بوده‌اید را نگه‌داری می‌کند. مانند یک دفترچه حرفه‌ای که برای الهام گرفتن از برنامه بازاریابی آینده شما طراحی شده است.

این که شما می‌توانید یک پرونده بازاریابی دیجیتال، یا یک سرقت محتوایی را به‌گونه‌ای جمع‌آوری کنید که مفاهیم باورنکردنی شرکت‌های دیگر و تیم‌های تبلیغاتی را ارائه دهد کار خارق‌العاده‌ای خواهد بود. این موضوع می‌تواند انگیزه‌ای دوچندان در شما برای انجام کارهای‌تان به وجود آورد. نکته مهم و قابل توجه این است که شما باید این سرقت را به گونه‌ای سازمان‌دهی کنید که جستجو از طریق آن آسان شده و راهنمایی‌های مورد نیاز ساده‌تر دریافت شود. این ممکن است بدان معنی باشد که شما به سراغ طراحی و تولید چندین ایمیل، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ویدیویی و… بروید. شاید به همین دلیل است که برخی از کپی‌رایترها و رهبران بازاریابی نمونه های کپی رایتینگ خود را بر اساس صنایع مختلف تقسیم کرده‌اند.

درواقع شما برای سرپرستی و بهبود کارهای‌تان و تمامی مواردی که برای تجارت‌تان مفید است به الگوهای کپی رایتینگ احتیاج دارید. به نوعی جمع‌آوری تصاویر، نمونه‌ها، نکات و یادداشت‌های مختلف به شما این فرصت را می‌دهد تا تبلیغات فوق‌العاده‌ای را انجام دهید و سود زیادی را نصیب شرکت نمائید. هرچند که در این راه باید به برخی نکات توجه داشته باشید. این نکات عبارتند از:

  • در زمان رشد و توسعه کسب و کارتان، از مواردی که موجب ایجاد سد در ذهن‌تان می‌شود دوری کنید.
  • از کسانی که در راستای تولید محتوا و کپی‌رایتینگ بسیار شناخته‌ شده‌اند برای الهام گرفتن و ایجاد خلاقیت کمک بگیرید.
  • از تیم‌های موفق در شرکت‌های دیگر کمک گرفته و مهارت‌های‌تان را بهبود بخشید.
  • ایده‌های جدیدی را کشف کنید تا محتواها و استراتژی‌های بازاریابی شما نیز تازه و جذاب بماند.
  • در رابطه با کانال‌های بازاریابی جایگزین که قبلا به سراغ‌شان نرفته‎‌اید تحقیق کنید.

انواع الگوهای کپی رایتینگ

انواع الگوهای کپی رایتینگ  را بشناسید

مطمئنا پس از گذشت مدتی استفاده از نمونه های کپی رایتینگ، در کپی‌رایتینگ چنان به مهارت و پیشرفت می‌رسید که اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها خواهان همکاری با شما هستند. اما نکته اینجاست هرچقدر که الگوهای کپی رایتینگ شما کامل‌تر باشد، منابع شما نیز قدرت‌مندتر خواهد شد. به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند تا هر زمان که می‌توانید ورودی‌های جدید را به پرونده‌های خود اضافه کنید. با این وجود، بسیار مهم است نکات اضافه شده به فایل نمونه های کپی رایتینگ باارزش و مرتبط با حرفه کاری شما باشد. اگر چیزی توجه شما را به خود جلب کند، این شانس وجود دارد که همین تأثیر را نیز بر دیگران داشته باشد. با این حال، شما باید محتوا را نه فقط از منظر خود بلکه از منظر مخاطبان هدف خود نیز در نظر بگیرید.

این مسئله اهمیت ندارد که شما در چه سبکی یک کپی‌رایتر حرفه‌ای هستید زیرا تا زمانی که مخاطبان به آن علاقمند نباشند مطمئنا نمی‌توانید در آن به موفقیت برسید. در این قسمت شما را با انواع فایل‌ها که می‌توانید به مجموعه‌تان اضافه کنید آشنا می‌کنیم:

* عنوان:

عناوینی که توجه شما را به خود جلب می‌کند می‌تواند به شما در یادگیری مهارت‌های نوشتن مقاله کمک کند. به یاد داشته باشید برای مواردی مانند سبک، تیتربندی متن و همچنین استفاده از قلم در صفحات وب سایت را درنظر بگیرید.

* صفحات فروش:

باید بر روی صفحات فروش خود سرمایه‌گذاری کنید. این راه به شما کمک می‌کند تا در آینده استراتژی‌های فروش خود را تدوین کرده و مطمئن شوید که در حال نوشتن نسخه‌ای هستید که مخاطب را وادار به خرید می‌کند. در این راستا سعی کنید به همه چیز اهمیت دهید حتی می‌توانید از قرار دادن گرافیک در صفحات فروش و… کمک بگیرید.

* بازاریابی دیجیتال:

تمام نسخه‌های بازاریابی آنلاین را، قبل از خرید محصول یا خدمات مورد ارزیابی قرار دهید. حتی یک پست وبلاگ و یا خبرنامه‌های وب‌سایت‌ها و حتی یک اینفوگرافیک می‌تواند شما را ترغیب کند تا به سراغ خرید یک محصول یا خدمت بروید. از همین رو توصیه می‌شود نمونه‌هایی از چندین نوع محتوا را جمع آوری نمائید تا از تنوع استراتژی بازاریابی محتوا آگاه شده و از آن‌ها به منظور رونق کسب و کار خود استفاده نمائید.

*ایمیل:

ایمیل هنوز یکی از قدرتمندترین کانال های بازاریابی در جهان است. ایمیل‌هایی که شما را متقاعد می‌کند تا بر روی لینک مربوطه کلیک کرده و راهنمایی های جامع و کاملی را از آن طریق برای خرید محصول یا خدمتی ویژه دریافت نمائید. در این راستا باید به خطوط موضوعی خود توجه ویژه ای داشته باشید زیرا میتواند استراتژی بازاریابی ایمیل شما را دچار آسیب نماید.

* طراحی وب‌سایت:

اطمینان حاصل کنید که راهنمایی های دقیق و کاملی را در اختیار تیم طراحی وب سایت قرار داده‌اید تا دقیقا همان چیزی را که مدنظر دارید برای شما پیاده سازی نمایند. دقت داشته باشید این مسئله میتواند در قدرت فروش شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. حتی گاها باعث میشود که نیازی به شروع از صفر نباشد.

کلام آخر

حال که به خوبی با اهمیت فایل الگوهای کپی رایتینگ  آشنا شدید و دانستید  که در فروش محصولات و به طور کلی بازاریابی و تجارت و کسب سود چه نقشی دارد مطمئنا خواهان استفاده از آن هستید. خبر خوب این است که گروه الفبای تبلیغ یک محصول بی نظبر  تهیه کرده است که شامل بهترین الگوهای کپی رایتینگ که توسط کپی رایترهای مطرح جهان استفاده می شود. از همین رو توصیه می کنیم که حتما به بخش محصولات مراجعه کنید و با مشاوران ارشد ما صحبت کنید، مطمئنا اطلاعات کاملی در این راستا در اختیار شما خواهند گذاشت.